Hotely,  Utajená lokalita

Zachovalý hotel s reštauráciou a wellness

Vo Februári sme sa boli pozrieť na úplne zachovalý hotel, ktorého lokalitu sa nám podarilo získať vďaka fotografiám ktoré sme mali k dispozícii. Nikto nám lokalitu neprezradil. Do objektu sa dalo dostať len cez jedno jediné okno. Milo nás prekvapilo, že objekt bol extrémne zachovalý. Z môjho uhla pohľadu stačilo len nakopnúť elekriku a behom pár hodín by sa do objektu dali nasťahovať ľudia. Objekt je to obrovský, skladá sa z hlavnej budovy a z menšej, vedlajšej budovy. 

  • Hlavná budova:
    Jedáleň, Kuchyňa, Ubytovacie lôžka, Pivničná jedáleň, Pivničná menšia kuchyňa, Biliardový stôl.
  • Vedľajšia budova:
    Wellness centrum, Sauny, Bazén, Ubytovacie lôžka a konferenčné sály, Šatne
 Ako teda vyzerá vonkajšok a prízemie hlavnej budovy?

Ak ste v šoku, tak aj my sme boli 😀 úplne zachovalá budova plná vecí a schopná prevádzky. Majiteľ to doslova nechal tak ako to zatvoril. Z neoficiálnych zdrojov mám informáciu, že hotel po smrti majieľov zdedili ich deti a tie to odmietajú predať. Vraj im obec **** ponúkla odpredaj, avšak majitelia za to chceli oveľa viac peňazí a tak sa nedohodli a hotel ďalej chátral. Ako vravím neviem čo je na tomto pravdy, nikde sa neviem dočítať prečo bol hotel zatvorený, prečo stále nefunguje a prečo sa oň aspoň niekto nestará. V objekte je totižto aj veľa senzorov, kamery a nechápem, prečo aspoń majitelia neplatili pár eur za elektriku aby bol tento obrovský komplex plný zariadenia za desaťtisíce eur zabezpečený proti vstupu a proti krádeži. Poslali sme dnes (19.4.) mail s otázkami aj na majiteľa objektu ako aj na obec. Akonáhle sa nám niektorá strana vyjadrí, dopíšeme to pod tento článok.

Na hornom poschodí sme objavili veľkú zasadačku, racky, staré počítače, monitory. V tejto jednej miestnosti bola očividne serverovňa a ústil do nej aj kamerový systém. Presunuli sme sa teda do hornej časti hlavnej budovy. Izby boli extrémne zachovalé, bezproblémov by sa tam dalo prespať a dokonca si aj ustlať :). Vsak posúďte sami:

Na fotke nižšie môžete vidieť “pozostatky” zabezpečovacieho systému, kamery a vonkajšia siréna alarmu. Bohužiaľ nič z toho už nie je funkčné.

Čo sa týka hlavnej budovy, to bolo v podstate všetko. Prešli sme sa ešte po areáli, pozreli sme si ďalšie budovy ktoré sa tu nachádzajú a pokúšali sme sa nájsť vstup do wellness centra. Asi po vyskúšaní tých posledných dvier sa nám podarilo nájsť odomknuté dvere. Vstúpili sme preto dovnútra a preskúmali spodné poschodie. Tu sa nachádza technológia pre bazén, bazén, sauny, wellness bazény, šatne. Pivnica (spravený z toho archív) a boli tu aj nevyužívané veci, rôzne stoličky, nábytok atď. Keď som uvidel ten bazén, tak som si povedal ako mohol niekto dopustiť aby tak niečo zachovalé mohlo takto dopadnúť? Úplne som si vedel predstaviť, že si tam napustím vodu a trošku si zaplávam. Bohužiaľ, nič z toho už nie je možné a myslím si, že už ani možné nebude. Keď vidím aký osud postihol túto budovu a že majiteľ pozemku to nechal zájsť až ďaleko, ťažko si viem predstaviť, že v blízkej budúcnosti ho osvieti a budovu zabezpečí alebo zrekonštruuje. Kiežby som vedel čo je za tým, že to takto chátra…prešli sme ďalej ku wellness centru, taktiež všetko maximálne zachovalé, vybavenie bolo na svojom mieste, nič tam nebolo rozhádzané, žiadne vytrhané káble, trubky ani nič podobné. Zdalo sa mi, že tam žiadny zlodej v tom čase ešte nebol a boli tam len poctiví urbexeri. Žiaľ realita zo včerajšieho dňa je už úplne iná (pozrieme si na konci článku). Sauny taktiež úplne zachovalé, dokonca v nich ešte bola aj pec (tá vec kde sa zohrievali kamene). Skrinky a šatne zachovalé, síce miestami chýbali niekde batérie, aspoň tí zlodeji ktorí tam boli nesekali do stien, nerozbíjali a nekradli vo veľkom…

Na poschodí (prízemie) sme objavali rôzne konferenčné miestnosti, ďaľšiu mini recepciu pre wellness centrum a dve izby. Na prvom poschodí sme objavili ďalšie izby a priestor pre chyžnú. Bolo na čase opustiť objekt. Nemyslel som si, že sa sem ešte vrátim…

Poďme však k tej smutnejšej veci…do objektu sme sa vrátili včera (18.4.2022). Čiže dva mesiace po prvom vstupe. Dúfali sme, že objekt bude stále v tak super stave v akom sme ho prvý krát navštívili. No nebolo tomu už tak…hneď pri vstupe boli otvorené viaceré okná, z bočnej strany objektu vylomené takmer všetky dvere, na horných poschodiach ukradnuté okná (objekt začne vďaka tomuto plesnivieť a pomaly všetko v ňom pohltí pleseň a vlhkosť). Na viacerých miestach boli do stien vysekané diery a začala sa rozoberať kabeláž, zmizli prúdové chrániče, ističe. Dokonca sa niekto pokúsil ukradnúť wellness vaňu (bola už vysekaná). Chýbali počítače, patch panely, stropné svetlá, dokonca zmizli už aj rôzne poháre z pivníc a veľa ďalšieho. Dokonca aj krb zmizol (jeho veľká časť). Môžete si to pozrieť všetko na fotkách nižšie:

Už len dodám na záver, že nechápem ktorí ľudia dávajú takéto lokality zvieratám ktoré dokážu spraviť behom dva mesiace niečo takéto. Vystriekať hasičáky, pokradnúť veci, rozbíjať steny atď. Ten objekt je opustený už dlho a práve teraz sa tam začali diať takéto veci. 

Preto chcem poprosiť každého kto takéto lokality dáva ďalej, aby si ich nechal len pre seba a nikomu ich nedával. Lebo to dopadne presne takto.

Dúfam, že sa nám podarí niekedy stretnúť takýchto ľudí osobne a pristihnúť ich priamo pri čine. Garantujem mu, že strávi na fízlici minimálne niekoľko hodín a taktiež bude zverejnený aj na rôznych urbex komunitách. Taktiež plánujeme ešte jednu zaujímavú vec s fotopascami 😀 ale toto si necháme zatiaľ pre seba. Už len dodám, že dotyční budú milo prekvapení keď sa uvidia niekde na internete ako berú odtiaľ veci…

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *