Ostatné

Budova kúpelov + alarm

Na našich ďalších potulkách Slovenskom sme sa zastavili v kúpeloch. Ako väčšina zariadení takéhoto charakteru aj tieto kúpele pomaly ale isto chátrajú. Funguje tu už len polovica budov, z tej druhej polovice sú prístupné aktuálne len dve a aj to jedna s fungujúcou elektrinou a alarmom…nuž, trošku adrenalínu nezaškodí. A keď sme pri tom, vlastník objektu by si mal objekt zabezpečiť pokiaľ nechce aby mu tam chodili ľudia – aktuálne je to verejne prístupné miesto. Ako však môžete vidieť na titulnej fotke, okno jednoducho chýbalo, takže nám nič nebránilo v tom, aby sme si užili urbex tak ako sa patrí. Nevedeli sme však, čo nás čaká vnútri. Cez okná však bolo vidieť totálne zachovalý objekt plný vybavenia.

Prechádzali sme sa v areáli kúpelov a do oka mi padla táto budova. Prečo? Mala všade grafity a na horných poschodiach pootvárané okná. Ako vždy tak aj tento krát som povedal moju oblúbenú frázu: “toto je určite opustené”. Samozrejme všetci o tom už pochybovali…avšak išli sme to omrknúť. Z predu je budova nedotknutá a všetko je zavreté. Z druhej strany to už bolo o inom. Našli sme otvorené, resp. chýbajúce okno, nazreli sme tam a prekvapilo nás, že je tam strašne vela vybavenia. Nešlo mi to do hlavy, kto by do čerta nechal tolko vecí vo verejne prístupnej budove bez zabezpečenia? Tušil som, že tam niečo nehrá. Vždy keď mám podozrenie, že v budove môže byť alarm alebo nejaká zabezpečovačka, jednoducho ťuknem na najbližší vypínač. Po bezproblémovom vstupe do budovy som teda v danej miestnosti stlačil vypínač. Určite vám je jasné, čo sa stalo. Elektrika bola zapnutá! Hneď som si odškrtol prvý bod v zozname “ako odhaliť možný alarm”. Elektrika bola teda funkčná, keďže stav budovy bol extrémne dobrý a vybavenie bolo takmer všetko a na svojom mieste, hneď som aj tušil že tam bude niekde senzor alebo kamera. Opatrne som vykukol na chodbu, čo nevidím senzor. Neblikal, premýšľali sme čo spravíme, či ideme alebo nejdeme. Avšak keďže bola budova prístupná, rozhodli sme sa ísť aj cez riziko toho, že nás vyvedie SBSkár alebo zavolá zelených. Samozrejme pokiaľ majiteľ nemá budovu zabezpečenú, nič sme nerozbili ani neukradli, nič by z toho nebolo, len dohováranie a možno bitka od SBSkára 😀 

Rozbité/chýbajúce okno (klikni pre otvorenie fotky)

 

Rozhodli sme sa preto ísť ďalej. Senzor sa rozblikal na červeno ako keby som vyhral vo výhernom automate 😀 Dali sme si stopky a povedali si, že v budove nebudeme viac ako 4 minúty. Ja som sa staral o fotenie, kamoš o natáčanie. Bolo to tak rýchle, že niektoré fotky sú v zlej kvalite a rozhodne sme nestili prejsť celú budovu, čo nabudúce určite spravíme ak sa bude ešte dať. V budove sme objavili aj CO Kryt, ktorý je však zamknutý. V budove bolo dosť lekárskych správ a údaje o pacientoch, čo by rozhodne nemalo byť pohodené v budove, do ktorej sa dá len tak dostať a je verejne prístupná…nuž ako ja hovorím, na Slovensku ma už nič neprekvapí.

Stačilo slov, poďme na fotky a videá!

5/5

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.